Curve 60° FTR-27,5°/ LS-30° right
Item No.:
4222R
Choose price display
Description
Steel Curve suitable for industrial rail sets, with tromp / Smart connection. For LS, NS and HS systems. FTR-27,5°/LS-30° Right. Curve R392.
Product attributes
| Item No. | 4222R |
| Residential / Industrial | Industrial |
| ERA-IND / ERA-RES | ERA-IND |
| Length | 761 mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Finish | Zinc plated |
| Left/Right | Right |
| Radius | 392 mm |
| Curve size | 60° |
| Weight | 1.55 kg |