Curve 65° FTR-22,5°/ LS-25° left
Item No.:
4220L
Choose price display
Description
Steel Curve suitable for industrial rail sets, with tromp / Smart connection. For LS, NS and HS systems. FTR-22,5°/LS-25° Left. Curve R392.
Product attributes
| Item No. | 4220L |
| Residential / Industrial | Industrial |
| ERA-IND / ERA-RES | ERA-IND |
| Length | 812 mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Finish | Zinc plated |
| Left/Right | Left |
| Radius | 392 mm |
| Curve size | 65° |
| Weight | 1.6 kg |