Curve 75° FTR-12,5°/ LS-15° right
Item No.:
4216R
Choose price display
Description
Steel Curve suitable for industrial rail sets, with tromp / Smart connection. For LS, NS and HS systems. FTR-12,5°/LS-15° Right. Curve R392.
Product attributes
| Item No. | 4216R |
| Residential / Industrial | Industrial |
| ERA-IND / ERA-RES | ERA-IND |
| Length | 907 mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Finish | Zinc plated |
| Left/Right | Right |
| Radius | 392 mm |
| Curve size | 75° |
| Weight | 1.71 kg |