Lifting cable set stainless steel 5 mm with screw eye L = 13.000 mm
Item No.:
C9897
Choose price display
Description
Stainless steel steel cable set 5 mm with PP core Type 4 with thimble and screw eye. L =13.000mm.
Product attributes
| Item No. | C9897 |
| Residential / Industrial | Industrial |
| Length | 13000 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Max. Door weight | 500 kg |
| Cable diameter | 5 mm |
| Core | SFC-PP |
| Weight | 2.6 kg |