Side bearing plate open CS = 152 mm right
Item No.:
3296
Choose price display
Description
This closed side bearingplate with bearing is equipped with a smart setting of 15 mm. It is used to fix the C-profile so that a solid connection between the horizontal rails and vertical rails is created.
Product attributes
| Item No. | 3296 |
| Distance to centre | 152 mm |
| Residential / Industrial | Industrial |
| Width | 186 mm |
| Height | 415.5 mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Left/Right | Left |
| Diameter | 51.2 mm |
| Offset | 55 mm |
| Distance to center | 152 mm |
| Inside Diameter | 51.2 mm |
| Depth | 105 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Weight | 3.97 kg |