Bracket for Sprint bearing plate on vertical angle
Item No.:
3364
Choose price display
Description
This coupling bracket can be mounted on the top of the vertical angle (VA) to connect the Sprint side bearing plate (Item No. 3360) to the VA.
Product attributes
| Item No. | 3364 |
| Residential / Industrial | Industrial |
| Length | 160 mm |
| Width | 100 mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Left/Right | Universal |
| Offset | 55 mm |
| Thickness | 3 mm |
| Weight | 0.45 kg |